Pomoc rzeczowa

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy rokrocznie pozwalają przetrwać naszym podopiecznym. Fundacja „Lepszy Świat” chętnie przyjmie dary rzeczowe! Rzeczy typu legowiska czy akcesoria nie muszą być nowe, byle nie były zniszczone i były czyste. Jeśli ktoś chciałby podarować zwierzakom potrzebne rzeczy prosimy o kontakt z numerem 782 717 771 (jeśli nie odbieramy prosimy o sms, oddzwonimy).

KARMY

Dla dobra zwierzaków bardzo prosimy o karmy ze "średniej półki". Karmy najtańsze pochodzące z dyskontów nie są chętnie zjadane przez naszych podopiecznych, i nie mają większych wartości odżywczych. Nie mamy wymogów co do marki (aczkolwiek na samym dole zamieszczamy małą „ściągę” dla ułatwienia). Ważne aby karma była odżywcza i wartościowa dla zwierząt. Lepiej kupić kilogram dobrej jakości karmy, niż 10 kilogramów bezwartościowego jedzenia.

·         Karma sucha i mokra dla dorosłych psów i kotów

·         Karma sucha i mokra dla szczeniąt i kociąt (puppy, junior, kitten)

·         Karma sucha i mokra dla kociąt (kitten)

·         Karmy specjalistyczne – karma sucha i mokra dla psów i kotów cierpiących na różne choroby –

„Hepatic“, „Renal“, „Hypoallergenic“, „Urinary“, „Skin“ itp. – nie ma znaczenia marka karmy;

.         Kasze, makarony, ryż;

.         Pokarm dla ptaków i gryzoni;

AKCESORIA

·         Zabawki, smaczki, witaminy, suplementy dla psów, kotów, gryzoni domowych i ptaków,

·         Żwirek dla kotów – ważne by żwirek był zbrylający, lub drewniany czy silikonowy;

.         Szelki dla psów – najlepiej regulowane, mocne, różne rozmiary;

·         Obroże dla psów (różne rozmiary) im bardziej wytrzymalsze tym lepiej, nie przetarte;

·         Smycze dla psów (najlepiej długie, szerokie, nie używamy smyczy wyciąganych typu "Flexi")

·         Podkłady higieniczne (wielkość i ilość nie ma znaczenia);

.         Materiałowe i plastikowe legowiska, koce;

.         Metalowe miski dla psów i kotów oraz duże garnki, misy;

.         Kuwety, kontenerki, kennele dla psów i kotów, klatki dla ptaków i gryzoni;

ŚRODKI CZYSTOŚCI

·         rękawiczki ochronne (nitrylowe, winylowe lub lateksowe) – rozmiar XS, S, M i L;

·         ręczniki papierowe/ręczniki kuchenne;

·         worki na śmieci mocne60l, 120l oraz 240l, ale wykorzystamy każdy rozmiar;

·         płyny do podłóg i płyny uniwersalne;

.         środki do dezynfekcji;

·         gąbki do mycia, druciaki, szczotki ryżowe, mopy, szczotki do zamiatania;

·         mydła (w płynie lub zwykłe),

INNE POTRZEBY

- narzędzia: wiaderka budowlane, grabie, łopaty; wiadra metalowe, balie;

- farby do metalu i drewna;

NIE PRZYJMUJEMY

- jedzenia ludzkiego! (przetworzonych gotowych dań).

- kołder, materacy, poduszek, śpiworów, ubrań, dywanów itp

Jeśli nie jesteś pewien, zadzwoń, zapytaj czego w danej chwili szczególnie nam potrzeba!

Preferowane karmy dla naszych psiaków – Rocco, Rinti, Lukullus, Morsel, Bosch, Bozita, Gran Carno, Animonda, Hill's, Brit, Applaws, Purina, Pupil Premium, Fitmin, Arion.

Dostępne mokre karmy w sieciówkach: Rossmann Winston Bio i Nature, Biedronka: Maxi Natural, Pet Activ czarny, Lidl: Orlando Pure Taste, Markety: Butchers.

Nie kupuj karm typu Pedigree, Puffi, Chappi, Friskies, Orlando (poza Pure Taste), Frolic, Bellosan.

Preferowane karmy dla naszych kociaków: Dolina Noteci, Animonda, Hill's, Morsel, Feringa, Applaws, Sanabelle, Brit, Mjamjam, MAC's, Grau, Granata Pets, Wild Freedom, Smilla, Bozita, Purizon, Zooplus Bio

Dostępne mokre karmy w sieciówkach: Rossmann Winston Bio i Nature, Biedronka: Maxi Natural, Kitty Premium czarny, Lidl: Coshida Pure Taste, Markety: Butchers.

Nie kupuj karm typu Whiskas, Kitty, Sheba, Gourmet