"Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę"

  Fundacja "Lepszy Świat" - razem dla zwierząt od 2010. Nasza działalność to walka z bezdomnością, przemocą i złym traktowaniem zwierząt, propagowanie sterylizacji i adopcji. Wspieramy cieszyńskie schronisko dla psów, prowadzimy domy tymczasowe dla kotów i innych zwierząt domowych, ratujemy i leczymy małe dzikie zwierzęta, edukujemy dzieci i młodzież, angażujemy się ekologicznie. Tworzymy przyszłość - marzymy o własnym przytulisku dla potrzebujących, i to marzenie właśnie się spełnia. Pomagaj razem z nami!


  W 2017 roku otworzyliśmy przytulisko dla kotów „Koci zakątek”, gdzie bezpieczne schronienie i pełną miskę znajdowały setki kocich bezdomniaków i sierot. Teraz już stworzony przez nas "Koci zakątek" żyje swoim życiem, a my idziemy dalej i budujemy małe Przytulisko. To będzie wyjątkowe miejsce, gdzie zwierzęta znajdą spokój, pomoc i opiekę wolontariuszy! Budujemy bezpieczną przystań dla psich staruszków po przejściach, dla psich i kocich osieroconych maluszków, dla bezdomnych kotów, dla rannych i kalekich jeżyków, ptaszków i innych małych dzikich stworzeń, które przeżyły zderzenie z cywilizacją. To będzie miejsce, w którym od rana do wieczora będzie słychać wesołe zwierzakowe rozmowy, ptasie trele, jeżykowe szelesty.

Dołącz do nas lub wesprzyj nasze działania, razem stwórzmy ten mały lepszy świat dla zwierząt

https://pomagam.pl/rm833c


  Propagujemy zwalczanie bezdomności poprzez ograniczenia populacji zwierząt domowych za pomocą sterylizacji i kastracji, a także poprzez aktywne poszukiwanie zwierzętom nowych domów. W ramach wolontariatu od zawsze współpracujemy z cieszyńskim schroniskiem dla psów „Azyl”, gdzie zajmujemy się adopcjami i zabieramy psiaki na spacery.


  Prowadzimy edukację humanitarną w przedszkolach, szkołach i innych placówkach oświatowych. Angażujemy się i wspieramy akcje związane z ekologią. Propagujemy idee wegetarianizmu, weganizmu, oraz poszanowania środowiska naturalnego.


  Nasi wolontariusze oraz inspektorzy to grupa osób, która poza ogromnym sercem i wrażliwością, ma także praktykę, wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Przez cały czas aktywnie szkolimy się w zakresie pomocy zwierzętom. Nasi ludzie są ambitni, pełni zapału i ogromnego zaangażowania w to, co robią. Prowadzą u siebie domy tymczasowe dla podopiecznych fundacji, pomagają tym najbiedniejszym, najbardziej skrzywdzonym przez los i ludzi zwierzakom.


  Każde zwierzę zasługuje na bezpieczeństwo i szacunek. Nasza grupa interwencyjna reaguje na zgłoszenia o maltretowanych zwierzętach, udzielamy pomocy, zapewniamy schronienie i opiekę weterynaryjną. Prowadzimy również edukację społeczną, aby podnieść świadomość na temat odpowiedzialnego i humanitarnego traktowania wszystkich gatunków zwierząt. https://interwencje.fundacjalepszyswiat.pl/


  Współpracujemy z inspekcją weterynaryjną, samorządami, organizacjami pozarządowymi, gabinetami weterynaryjnymi, jednostkami Policji i Straży Miejskiej w zakresie sprawowania nadzoru nad przestrzeganiem przepisów ustawy o ochronie zwierząt.


Nasze działania statutowe i pomoc potrzebującym zwierzętom realizujemy dzięki darowiznom, datkom, zbiórkom i akcjom charytatywnym oraz zebranej kwocie z 1,5% podatku.

Wesprzyj nasze działania i pomóż nam pomagać:

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/lepszyswiat

https://pomagam.pl/rm833c

https://patronite.pl/fundacjalepszyswiat

http://fundacjalepszyswiat.pl/wsparcie-finansowe.html

Przekaż swój 1,5%:    KRS 0000366266

 

opp

Fundacja dla Zwierząt i Środowiska "Lepszy Świat"
ul. Zamkowa 3 abc (budynek B)
43-400 Cieszyn

KRS 0000366266
ING Bank Śląski, 33 1050 1403 1000 0090 3005 3319

Biuro czynne:

poniedziałek 10.00 - 15.00

środa 10.00 - 15.00

piątek 10.00 - 15.00

Koordynatorka d/s rozwoju fundacji:

Katarzyna Brandys

Tel.: +48 782 717 771

E-mail: biuro@fundacjalepszyswiat.pl

 

Koordynatorka d/s wolontariatu:

Marta Mędrzak-Gajda

Tel.: +48 601 450 452

E-mail: wolontariat@fundacjalepszyswiat.pl

 

Koordynatorka przytuliska:

Klaudia Wigłasz

Tel.: +48 669 223 033

 

Pomoc małym dzikim zwierzętom:

Małgorzata Fober

Tel.: +48 605 118 117

Fundraising:

Katarzyna Brandys

Tel.: +48 782 717 771

E-mail: biuro@fundacjalepszyswiat.pl

 

Edukacja Humanitarna, warsztaty:

Marta Mędrzak-Gajda

Tel.: +48 601 450 452

E-mail: edukacja@fundacjalepszyswiat.pl

 

Interwencje: https://interwencje.fundacjalepszyswiat.pl/

 

Zarząd Fundacji:

Katarzyna Brandys – prezes zarządu

Tel.: +48 782 717 771

E-mail: biuro@fundacjalepszyswiat.pl

 

Michał Głąbik – wiceprezes

Tel.: +48 782 247 435

E-mail: biuro@fundacjalepszyswiat.pl

 

Rada Fundacji:

 

Ewa Kocurek-Muszyńska

Aureliusz Pasterny

Magdalena Macura

 

Oraz ekipa wspaniałych wolontariuszy, ludzi, którzy nie zostali tutaj wymienieni, ale bez których nie byłoby fundacji.

Wesprzyj działalność Fundacji!

Wspieram co miesiąc:

Wspieram / Siepomaga

Wspieram jednorazowo. Wybierz kwotę wsparcia: