Tajfun
Tajfun Płeć: PiesWiek: 9 lat 3 miesiąceRasa: MieszanaUmaszczenie: RudeSierść: KrótkaStatus: W trakcie socjalizacjiSterylizacja/Kastracja: Wkrótce

Zdrowy.

Tajfun wraz z dziesięcioma innymi psiakami został odebrany w trakcie akcji ratunkowej, prowadzonej na terenie schroniska w Radysach. W ten sposób znalazła się pod opieką Fundacji „Lepszy Świat”, a dalej przewieziona do hoteliku gdzie jest socjalizowana przez swoją opiekunkę.

Jest to jeden z tych piesków, które wymagają pracy i przysposobienia, pod okiem behawiorysty. Dlatego też obecnie przebywa w hoteliku dla psów. Na terenie hoteliku w boksie zamieszkał z suczką, ponieważ na ten moment zaobserwowano, że nie akceptuje samców. Jego stosunek do innych zwierząt domowych jest nieznany. Jak wskazuje jego opiekunka – przy pierwszym kontakcie wykazuje zachowania lękowe, ale po chwili uspokaja się, w obecności osoby, którą zna. Na obce osoby nadal reaguje szczekaniem, co zapewne spowodowane jest strachem. Stosunek do dzieci – nie znany. Pies został odrobaczony, posiada chip, obecnie oczekuje na szczepienia. Jest typem strachulca, który wymaga cierpliwego podejścia. Jest to jeden z tych piesków, które  po wielu negatywnych przejściach muszą wiele przepracować, aby móc zrozumieć nasz świat i znaleźć w nim miejsce na wyrażanie swoich lęków, przyzwyczajeń i zachowań.

Idealny dom dla niego to dom z ogrodem.