Alza
s Płeć: SukaWiek: 11 lat 2 miesiąceRasa: Husky syberyjskiUmaszczenie: Czarne z białymSierść: KrótkaStatus: Za tęczowym mostemSterylizacja/Kastracja: Tak

Zdrowa.

W schronisku spędziła siedem długich lat, trafiła tam po znalezieniu w Kalwarii Zebrzydowskiej w maju 2013 roku. Obecnie socjalizuje się pod okiem behawiorystki w hoteliku dla zwierząt. Potrafi już chodzić na smyczy, choć musi mieć ubrane szelki antyucieczkowe, bo wystraszona próbuje uciec, kiedy odczuwa niepokój. W stosunku do obcych osób nadal trzyma dystans. Pomimo złych doświadczeń życiowych, nie wykazuje agresji. Boi się bezpośredniego kontaktu z człowiekiem. W trudnych dla niej sytuacjach, jeśli nie ma możliwości ucieczki, wpada w wyuczoną bezradność – przywiera do ziemi i nie rusza się. Nie wdaje się w konflikty z innymi psami i sukami, jest stanowcza i jasno stawia granice. W hoteliku „przykleja się” do konkretnego psa, podąża za nim i kopiuje jego zachowania. Dlatego bardzo wskazany (żeby nie powiedzieć konieczny) byłby dom z innym, dobrze socjalizowanym psem, najlepiej, odważnym samcem! W takiej relacji zwiększy się jej poczucie pewności siebie! Nie znamy reakcji Alzy na inne, domowe zwierzęta. Sunia chętnie spędza czas na dworze, w domu od razu biegnie do swojego boksu. Do adopcji polecany jest spokojny dom, może być u starszych osób, gdzie nie ma już małych dzieci i nie przewija się dużo obcych osób. Konieczny dom z ogrodem, ze względu na jej lęki i problemy z koniecznością poruszania się po mieście. Najlepszą opcją byłaby adopcja na Śląsku, ponieważ zalecane byłoby kilka spotkań zapoznawczych, szczególnie w nowym miejscu, aby Alza miała czas na zapoznanie się z nowymi opiekunami i zaistniała szansa na pokazanie prawidłowych zachowań wobec niej, opracowanych przez behawiorystkę. Koniecznością jest zostawienie jej przestrzeni w kontakcie z człowiekiem, nie wymuszanie go na siłę i szanowanie tego, że może ona nigdy nie nabrać chęci na bezpośredni kontakt z opiekunem, a jedynie będzie żyła obok. W domu nie niszczy, zachowuje czystość, sporadycznie wokalizuje. Nie choruje, została odrobaczona, zaszczepiona, wykastrowana.

Idealny dom dla niej to dom z ogrodem, spokojny, bez dzieci.

Obecnie mieszka w hoteliku w Łazach, k. Zawiercia (pomożemy w transporcie).

Kontakt w sprawie adopcj: Kasia, tel. 782 717 771 (pn-pt 9.00 - 18.00, jeśli nie odbieram proszę o sms z imieniem psa, oddzwonię).
Jeśli nie możesz wziąć Alzy do siebie pomóż ją nakarmić i adoptuj wirtualnie: ZOBACZ JAK