Wyszukiwarka
1% Wesprzyj naszych podopiecznych

W imieniu naszych podopiecznych prosimy o 1%! 

Fundacja dla Zwierząt i Środowiska „Lepszy Świat” pomaga bezdomnym, oraz pokrzywdzonym przez los i ludzi zwierzętom, przeprowadza interwencje, prowadzi domy tymczasowe i współpracuje w ramach wolontariatu z cieszyńskim schroniskiem dla psów. Jesteśmy organizacją non-profit, nie prowadzimy działalności gospodarczej, a nasze działania finansujemy z darowizn ludzi, którym los bezbronnych zwierząt nie jest obojętny. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Abyśmy nadal mogli pomagać, chronić i ratować zwierzęta, potrzebne jest nam Państwa wsparcie.

Rozliczając się z Urzędem Skarbowym można przekazać nam 1% należnego podatku. Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS 0000366266

Wszystkich, dla których los zwierząt nie jest obojętny prosimy o wsparcie w ten sposób naszej działalności!

Podpisz petycję!
Szukają domu!

Warto być Wege

 

Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej.
Albert Einstein

Warto być Wege to dział, który jest skierowany zarówno do wegetarian,  jak i tych, którzy zastanawiają się nad wyeliminowaniem mięsa z codziennej diety, jednak do podjęcia takiej decyzji potrzebują wiedzy, wsparcia i konkretnych porad. Ten dział jest skierowany także do tych, którzy z różnych względów nie są jeszcze gotowi na wegetarianizm, ale interesuje ich ta tematyka i mają na względzie własne zdrowie.

Dział Warto być Wege obejmuje trzy główne nurty informacji.

Po pierwsze teoria, a więc wszystko to, co związane jest z dietą wegetariańską: opisy produktów, które stanowią dla wegetarian źródło białka, wskazówki medyczne, dietetyczne i ekologiczne, skłaniające do wyeliminowania mięsa z jadłospisu, czyli krótko mówiąc - kompedium wiedzy wegetarianina.

Po drugie praktyka, a więc praktyczne, zaczerpnięte z własnych doświadczeń wskazówki i sugestie, jak gotować wegetariańsko. Znajdą się tu konkretne przepisy - sprawdzone i smaczne pomysły kuchni bezmięsnej, a także w 100% roślinnej.

Po trzecie aktywne działanie, a więc informacje o wegetariańskich akcjach, wydarzeniach, happeningach, które mogą inspirować i zachęcać do przejścia na wegetariański styl życia.

 

Ci, którzy wybierają wegetariański sposób życia, czynią doniosły wkład na rzecz rozwiązania światowego problemu żywienia, przyczyniają się do zlikwidowania rzezi i tortur czujących istot, hodowanych masowo w okrutnych warunkach, a do swojego własnego życia wnoszą nowe miary żywotności i zdrowia.
The Vegetarian Society (Deklaracja)

 

Pamiętajcie Warto być Wege

Facebook