Wyszukiwarka
1% Wesprzyj naszych podopiecznych

W imieniu naszych podopiecznych prosimy o 1%! 

Fundacja dla Zwierząt i Środowiska „Lepszy Świat” pomaga bezdomnym, oraz pokrzywdzonym przez los i ludzi zwierzętom, przeprowadza interwencje, prowadzi domy tymczasowe i współpracuje w ramach wolontariatu z cieszyńskim schroniskiem dla psów. Jesteśmy organizacją non-profit, nie prowadzimy działalności gospodarczej, a nasze działania finansujemy z darowizn ludzi, którym los bezbronnych zwierząt nie jest obojętny. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Abyśmy nadal mogli pomagać, chronić i ratować zwierzęta, potrzebne jest nam Państwa wsparcie.

Rozliczając się z Urzędem Skarbowym można przekazać nam 1% należnego podatku. Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS 0000366266

Wszystkich, dla których los zwierząt nie jest obojętny prosimy o wsparcie w ten sposób naszej działalności!

Podpisz petycję!
Szukają domu!

Biedronka zrezygnuje z jajek z chowu klatkowego!

Aktualności » Biedronka zrezygnuje z jajek z chowu klatkowego!

2017-04-27 20:07

Biedronka zrezygnuje z jajek z chowu klatkowego!

Chów klatkowy kur niosek należy do najokrutniejszych praktyk przemysłu hodowlanego. Widzimy kury stłoczone w ciasnych klatkach, pozbawione możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb. Nigdy nie będzie im dane poczuć światła słonecznego, zaczerpnąć świeżego powietrza, czy postawić swoich łap na trawie. Umierają z wyniszczenia lub są zabijane, gdy po roku ich wydajność spada.

Organizacje z całego świata przekonują sklepy i firmy gastronomiczne do wykluczenia ze sprzedaży i przetwarzania  jajek oznaczonych cyfrą 3.

Sieć Biedronka, idąc w ślady Lidla, Kauflandu, Aldiego i Netto, oficjalnie zadeklarowała rezygnację ze sprzedaży jajek z chowu klatkowego, tak zwanych „trójek”. W wyniku rozmów prowadzonych przez Otwarte Klatki, grupa Jeronimo Martins dołącza do światowego trendu i zobowiązuje się wycofać jajka „trójki” ze swoich sklepów, w tym polskiej sieci Biedronka, do 2025 roku.

Ta decyzja to krok milowy dla poprawy warunków życia kur niosek w Polsce. Mamy nadzieję, że kolejne sieci również zrezygnują z wykorzystywania zwierząt.

http://jakonetoznosza.pl/

Facebook